Welcome to Southern Savers, where finding deals and steals is simple and rewarding!

See I told you, this would help!

Coupon Abbreviations
  • SC = Store Coupon
  • MC = Manufacturer Coupon
  • SS = Smart Source
  • RMN = Retail Me Not
  • PG = Proctor and Gamble
Coupon Terms
  • WYB = When You Buy
  • B1G1 = Buy One Get One Free
  • .75/1 = 75 cents off one item
  • .75/3 = 75 cents off three items
  • EXP = Expiration Date

Going Nuts? I can help you understand coupon terms and abbreviations

Printable Shopping List

Walgreens Logo

Here are the deals for the Walgreens Ad starting 9/15. You can get a FREE Glade Sense & Spray Start Kit, Cheerios Deal, deodorant deal, and more!

If you are new to Walgreens you can watch this video to help get you started.

If you know of additional deals please leave them in a comment below.

Register Reward Deals

  • This is a great deal. Stock up! $2 RR WYB Dentek Floss Picks, 75 or 90 pk., 2 for $4
    Manufacturer Coupon -.50/$1.99 Dentek floss picks, SS 8/18 (EXP 09/15)
    (use (2), makes it 75¢ ea.)
  • $10 RR WYB $20 of Nexxus Hair Care
    Nexxus Shampoo, 13.5 oz, $10.99 (online price)
    (makes it $5.99 ea.)
  • $2 RR WYB Glade Automatic Spray Kit, 6.2 oz, $7.99
    Manufacturer Coupon -$3 off Glade Sense & Spray automatic freshener starter kit printable
    Manufacturer Coupon -$3 off Glade automatic spray starter kit, SS 9/15
    (use $3 off, makes it $2.99)
  • This is a great deal. Stock up! $2 RR WYB Glade Lasting Impression or Sense & Spray Kit, Plug Ins Scented Oil Refills, 2 pk., $4.99
    Manufacturer Coupon -$2 off Glade Sense & Spray starter kit printable (limit reached)
    Manufacturer Coupon -$1 off Glade Plugins Scented Oil twin refill or (2) single refills printable (limit reached)
    Manufacturer Coupon -$1 off Glade Plugins scented oil twin or (2) single refills, SS 8/18
    Manufacturer Coupon -$1 off Glade scented oil candle holder or (2) refills, SS 8/18
    Manufacturer Coupon -$2 off Glade Sense & Spray starter kit, SS 8/25
    Manufacturer Coupon -$1 off Glade Plugins Scented Oil twin refill or (2) single refills printable
    Manufacturer Coupon -$3 off Glade Sense & Spray automatic freshener starter kit printable
    Manufacturer Coupon -$1 off Glade PlugIns Scented Oil refills, 2 pk. or (2) singles printable
    Manufacturer Coupon -$2 off Glade Sense & Spray starter kit printable
    (use $3 off, makes it FREE) Read More→

    Zegerid CouponsHere are today’s hot new coupons!  The Zegerid coupons below are a good value, so grab ahead and print now if someone if your family uses this product.  There will be a nice Extra Care Bucks Deal at CVS starting 9/22.

    Grocery
    $1 off
    Cook’s Everyday Cuts ham item (zip 99218) printable
    $1 off Dole fruit smoothie shakers printable
    $2 off JTM beef philly sandwich kit printable

    Health Care
    $1 off
    Disney Omega, Calcium, Vitamin C+, Fiber or Sugar-Free gummy vitamins printable
    $2 off Energize pills, 28 ct. printable
    $1 off Sundown Naturals vitamins or supplements printable
    $6 off Zegerid product, 42 ct. printable
    $3 off Zegerid product, 14 ct. printable

    Household
    $1 off
    Johnson & Johnson baby washcloths item printable
    $1.50 off Nature’s Miracle dog shampoo, 16 oz printable
    $1.50 off Pampers Cruisers diapers printable
    $3 off Tetra bubbling LED aquarium kit printable

    Head to the newsletter for more great savings!

      A few days ago I shared a plan with you to get over $50 in Amazon gift cards by Christmas, just by changing your search engine.  If you haven’t gotten started with Swagbucks, then head over and get all the details on how this works and how to start with 109 Swagbucks.

      To help you earn even more I’m going to share special codes over the next few weeks that will earn you even more swagbucks!  These codes are only valid on certain days and times, so set an alarm and don’t miss the chance to earn more.

      Swagcode Preview

      Friday September 13th, from 9-11 am eastern time, enter code — BlackCat

      This will be posted on their Facebook page and is worth 4 SwagbucksEnter the code here.  Click Swagcode in the top left corner.

      If you haven’t signed up yet, get started with 109 swagbucks with a special code found here.

        Printable Shopping List

        Rite Aid Logo

        Here are all of the deals for the Rite Aid Ad starting 9/11. If you have a baby, this is the week to shop! You can get great deals on Huggies diapers, wipes, Johnson & Johnson products, and more.

        If you are just getting started on Rite Aid you can see the getting started guide here.

        If you know of additional deals please leave them in a comment below.

        UP Rewards – Grocery

        • $1 +UP WYB (2) Candy, limit 4
          Nestle or Skinny Cow Sweets, 6 ct., $3
          Manufacturer Coupon -$1 off Skinny Cow fudge bars, 4 ct.+ (Facebook) printable
          Manufacturer Coupon -$1 off Skinny Cow box, 4.65-6 oz, RP 7/28
          (use (2) $1 off, makes it $1.50 ea.)
          Brookside or Weight Watchers Candy, 7 oz, $3
          Manufacturer Coupon -$2/$10 Weight Watchers products printable
          Manufacturer Coupon -.75/$5 Weight Watchers products printable
          (buy (2), use .75/$5 off, makes it $2.12 ea.)
          Hershey’s Simple Pleasures, 5.6 oz, $3
          Store Coupon -$1/2 Hershey’s Simple Pleasures creams, 5.6 oz, Rite Aid coupon – watch by 9/28 printable
          Manufacturer Coupon -.75/1 Hershey’s Simple Pleasures, 5.6 oz, SS 9/15
          (use $1/2 off store, (2) .75/1 off mfr, makes it $1.25 ea.) Read More→
          Printable Shopping List

          CVS Logo

          Here are all of the deals for the CVS Ad starting 9/15. There are a couple of fun deals this week! You can get FREE gum, FREE mouthwash, and a great deal on Nivea products.

          For those of you who are having trouble with the new online Ad, you can see the weekly ad here.

          Don’t forget to sign-up for Double Quaterly Rewards!

          If you are just starting out with CVS make sure to check out the CVS Guide. Also head to CVS.com and register your card to get more store coupons.

          If you know of additional deals please leave them in a comment below.

          Extra Care Deals

          • This is a great deal. Stock up! $5.79 ECB WYB Bach Rescue Stress Relief Gum , 17 ct., $5.79, limit 1
            (makes it FREE)
          • This is a great deal. Stock up! $3 ECB WYB (2) Colgate Total, Total Advanced 4-4.2 oz, Total Rinse 250 ml, 360 Floss Tip Toothbrush, $2.99, limit 2
            Manufacturer Coupon -$1 off Colgate Total mouthwash (CVS manufacturer coupon) printable
            Manufacturer Coupon -.75/1 Colgate Total mouthwash, 8 oz+ printable
            Manufacturer Coupon -$1 off Colgate 360 manual toothbrush, excl Plus, Triple Action, Extra Clean or Classic, SS 7/28 (EXP 09/16)
            Manufacturer Coupon -$1.10 off Colgate Total or Optic White mouthwash, 8 oz+ printable
            Manufacturer Coupon -.75/1 Colgate Total toothpaste, 4 oz+ printable
            Manufacturer Coupon -$1.50/2 Colgate 360 manual toothbrushes printable
            Manufacturer Coupon -$1 off Colgate mouthwash, 8 oz+ printable
            Manufacturer Coupon -$1.50/2 Colgate Total, Max Fresh, Optic White or Sensitive toothpaste printable
            Manufacturer Coupon -$1 off Colgate 360 manual toothbrush, excl Plus, Triple Action, Extra Clean and Classic, SS 9/08
            Manufacturer Coupon -$1 off Colgate Total, Optic White, Max Fres or Sensitive toothpaste, 4 oz +, SS 9/08
            Manufacturer Coupon -$2 off Colgate mouthwash, 8 oz +, SS 9/08
            (buy (2), use (2) $2 off, makes both FREE)
          • This is a great deal. Stock up! $5 ECB WYB $15 Simple Facial Care, $2 off, limit 1
            (excludes trial/travel and clearance)
            Simple Cleansing Wipes, 30 ct., $6.79
            Simple Soothing Facial Scrub, 5.6 oz, $8.29
            Simple Moisturizer, 4.2 oz, $13.29

            Manufacturer Coupon -$2 off Simple cleanser, including wipes, play game printable (limit reached)
            Store Coupon -$2 off Facial Moisturizer, Cleanser or Acne Care purchase, $10 +, printing at CVS Coupon Center
            (buy (2) Wipes and (1) Scrub, use $2 off store and (3) $2 off, makes it 95¢ ea.)
          • This is a great deal. Stock up! $1 ECB WYB (2) Kellogg’s Special K Cereal 11.2-19.5 oz or Bars 5-10 ct., $2.50, limit 1
            Manufacturer Coupon -$1.50 off Kellogg’s product, 1,000 points printable
            Manufacturer Coupon -.50/1 Kellogg’s Special K Red Berries cereal, 11.2 oz+ printable
            Manufacturer Coupon -$1 off product WYB (2) Kellogg’s Special K cereal bars, 6 ct.+, on product
            Manufacturer Coupon -.50/1 Kellogg’s Special K Nourish bars, 5 ct.+ printable
            Manufacturer Coupon -$1/3 Kellogg’s Special K cereal, 11 oz+ printable
            Manufacturer Coupon -$1/2 Kellogg’s Special K cereals, (zip 60050) printable
            Manufacturer Coupon -$1/3 Kellogg’s Special K cereal, 11 oz +, RP 9/15
            Manufacturer Coupon -$1 off Kellogg’s cereals printable
            (buy (2), use (2) $1 off, makes it $1 ea.) Read More→

            slow cooker

            As I mentioned last week, this time of the year can get pretty busy with school starting up, new activities beginning, and more! Crock pot meals are nice because they are not only easy, but can produce delicious and healthy results with the push a button.

            You can also freeze the leftovers or prepare many of the ingredients in advance.

            Crock Pots make large helpings, and a great way to make it more affordable is to pick Crock Pot recipes based on what’s on sale! Many crock pot recipes call for canned foods, but if you can find the fresh veggies in season and on sale, you can often use the fresh version for about the same price as the canned or frozen, depending on the vegetable.

            *These prices are based off of averages and are subject to change weekly

            Slow Cooker Kielbasa and White Bean Stew w/Tomatoes & Spinach, recipe

            Kielbasa- $2.49-$5 (Bi-Lo, Safeway)
            Tomatoes-99¢-$1.99 (Kroger, Food City, Aldi, Publix, Food Lion, Bi-Lo, Ingles, Winn Dixie)
            Spinach– 79¢-$4.99 (Target, Food City, Aldi, Lowe’s Foods, Publix)
            Parmesan Cheese– 5-8 oz $2-$3.99 (Harris Teeter, Food City)
            Chicken Broth– $2 (Lowe’s Foods)

            Crock Pot Pork & Apples, recipe

            Pork Chops- $1.99-$3.99 lb (Kroger, Harris Teeter, Sweetbay, Bi-Lo, Winn Dixie, Safeway)
            Apples– 99¢-$2.49 lb (Ingles, Kroger, Harveys, Lowe’s, Publix, Sweetbay, Bi-Lo, Winn Dixie, Safeway, Earth Fare, Commissary)
            Onion-99¢-$3.99  (Kroger, Food City, Lowe’s, Sweetbay, Safeway)
            Spicy Mustard–  Free- 98¢ (Harris Teeter, Kroger)

            Cajun Shrimp & Rice, recipe

            Shrimp–  (Harris Teeter, Ingles, Kroger, Lowe’s, Food Lion, Safeway, Whole Foods)
            Tomatoes-99¢-$1.99 (Kroger, Food City, Aldi, Publix, Food Lion, Bi-Lo, Ingles, Winn Dixie
            Green Bell Pepper– 59¢-$2.49 (Food City, Lowe’s, Bi-Lo, Safeway)
            Long Grain Rice–  94¢-$1.99(Harris Teeter, Publix)
            Garlic- (Pantry)
            Onion-99¢-$3.99  (Kroger, Food City, Lowe’s, Sweetbay, Safeway)

            Slow Cooked Curry Chicken w/Cauliflower, recipe

            Chicken Broth– $2 (Lowe’s Foods)
            Chicken Thighs- 99¢-$1.09 lb. (Kroger, Lowe’s, Sweetbay, Bi-Lo, Winn Dixie)
            Plain Yogurt– $1.79 (Earth Fare)
            Cilantro 50¢ (Safeway)
            Cauliflower– $1.89 (Bi-Lo, Winn Dixie)

            Slow Cooker Classic Beef Stew, recipe

            Roast- $1.49-$3.48 lb.  (Ingles, Kroger, Food City, Harveys, Food Lion, Sweetbay, Winn Dixie, Safeway)
            Potatoes– $1,39-$3.39 (Ingles, Kroger, Food City, Harveys, Publix, Food Lion, Harris Teeter, Bi-Lo, Winn Dixie, Safeway)
            Carrots-49¢-$4.99  (Aldi, Lowe’s, Food Lion, Winn Dixie, Bi-Lo)
            Beef Broth– 25% off-$2 (Commissary, Publix)

             See more Menu Plans.

              juicingThe following is part of an Organic Living Journey Guest Post Series now written by Mariana who has a mother’s heart and scientist’s brain.

              Last week, we talked about smoothies. Did you have some fun mixing up your own blends? Smoothies are a filling drink packed with fiber and nutrients. Today, we’re looking at another great health-boosting option: juicing! Unlike smoothies, juices skip the fluff and the bulky fiber, streamlining nutrients straight to your body. I’m going to take a look at what juicing is, why it may be good or bad for you, how to do it, and how to (hopefully) keep it in your budget.

              The Basics: What is Juicing? To juice, you use a juicer and extract all the water and nutrients from a fruit or vegetable, removing all the indigestible fiber. Note…juicers remove the indigestible fiber. Even though you’re removing the indigestible (insoluble) fiber, your juice is still keeping the soluble fiber. This is good, because soluble fiber is the kind of fiber that helps clean your blood vessels and remove excess cholesterol.

              What are the advantages of juicing?

              -Some people have sensitive digestive systems due to disease, inflammation, or damage. By removing the insoluble fiber, the nutrients are very easy to absorb and still gentle on the digestive tract.

              -By reducing the bulk (fiber) from fruits and veggies, you will be concentrating the nutrients. It would take pitchers of smoothies to equal the nutrients in one cup of fresh juice.

              -Fresh juice delivers a deluge of nutrients and antioxidants directly to your cells where it can be quickly put to use healing and nourishing your body.

              -Juicing can help retrain your taste buds from the overly sweet sensation of sugar to more natural flavors and sweetness.

              -Would you normally sit down and eat a big plate of swiss chard, raw ginger, apples, cucumbers, dandelion leaves, and celery in one sitting? Not me. Juicing lets you drink a variety of fruits and veggies that you may not normally consider eating.

              What are the disadvantages of juicing?

              -Watch the sugars. If you are juicing more fruits and root vegetables than veggies, it can spike your blood sugar which can leave you tired, irritable, or anxious. People with diabetes or insulin resistance issues need to be very, very careful what they are juicing.

              -Cost. Depending on how often you plan to juice, you are going to need pounds and pounds of fresh produce. The good news is that not all produce is crazy expensive. For example, you can buy a huge bag of prewashed organic Kale for less than $5. Organic apples are about $1.50 per pound. Jumbo 25-lb bags of organic carrots for juicing are $15. Check with your produce department about bulk discounts.

              -Storage. Freshly made juices should be consumed fairly quickly. Since the juice is completely raw, any bacteria that was on/in your fruit is also in your juice. No biggie, but if allowed to grow and multiply over the course of days or if left at room temp, the bacteria can make you sick. Quickly store fresh juice in the fridge and consume within 1-2 days.

              Why Juice? Have you heard of Joe Cross? When he started his juicing adventure, Joe Cross was 100 lbs overweight, on multiple prescription medications, and was suffering with a painful autoimmune disease. He decided to make a pretty radical change with the hope of regaining some health. Joe went on a 60-day juicing cleanse (no solid food, just juice) and documented the whole experience. You can watch his story in “Fat, Sick, and Nearly Dead” (watch it for free on Hulu and YouTube). After 60 days, Joe had lost a ton of weight (figuratively speaking), was off his medications, and his disease was in remission. That’s an example of what juicing can do. In Joe’s case, it gave his body the supplies and time it needed to fix itself…exactly what the immune system is designed to do. It’s an awesome story!

              Joe’s case is on the extreme end of the spectrum and is probably not right for you. On the normal end of the spectrum, juicing is great for one main thing: getting more fruits and vegetables in your diet than you would normally eat. These fruits and veggies carry phytonutrients (plant chemicals). Phytonutrients like flavonoids and anthocyanins are especially gifted at protecting your cells from oxidative stress. Oxidative stress is what we want to avoid. It can lead to atherosclerosis (hardening of the arteries), Parkinson’s disease, Alzheimer’s disease, and chronic fatigue syndrome…to name a few. Oxidative stress also affects the rate of aging. If you’re not getting enough phytonutrients on your own, juicing may be the answer. Is juicing healthier than eating a fruit or veggie. No, but it will help you consume more of them.

              How to Juice?

              Like with all foods, there are two main ways to get your juice: you either buy it or make it yourself.

              Option #1, Buy It: I took a quick look at three companies online who sell fresh juice cleanses. For $69-75 per day (shipping included), you get six (16-oz) bottles of pre-made, organic, raw juice. You’re supposed to drink these juices in order, over the course of one day. This is equivalent to about 20 pounds of produce per day. Now. I’m not going to recommend that you spend $75 for one day of juices, however this may be a good option for some people. If you do not own a juicer, do not have access to organic produce, have the money to invest, and have no time to prepare juices…this may be the solution you’re looking for. That said, you can buy a juicer for the cost of one day of a cleanse. As with all foods, making it yourself will always be cheaper than buying it pre-made, and you’re paying for convenience.

              Option #2, Make It:

              1. You need a juicer. If you don’t have one and are interested in shopping around for one, check out the quick juicer summary below. If you have one, you’re good to go!

              2. Get your produce. You can juice almost anything! Fruits and veggies with some firmness usually work best. Bananas and avocados will not juice. Save those for smoothies or eating. Organic is always a great choice, but if you can’t do everything organic, stick with the Clean 15/Dirty Dozen list to prioritize your spending.

              3. Wash your produce. You don’t have to peel anything.

              4. Juice it! Some juicers require a little pre-cutting, some will accept a whole fruit or vegetable. All juicers will work around seeds and small stems. Even pineapple skin can go through a juicer. Exceptions: Citrus peels. Although a juicer can handle it, the concentrated oils in the peel may be too overwhelming. Stone fruits. The tough pits in peaches and cherries may damage your machine.

              5. Drink!

              Green Juice Recipes

              Here are a few basic green juice recipes you can try out. If you don’t have one of the ingredients, substitute something similar. Always tweak to your taste preferences. I find that adding a bit of pineapple or cucumber will help soften the flavor a bit if it’s too bitter. Do you have any juice recipes to share? Flavor tips? Comment below!

              Super Green Cucumber Juice- this one is very kid-friendly

              2 cucumbers

              4-6 handfuls of spinach (or collards, swiss chard)

              1 granny smith apple

              2 sprigs of fresh mint

              Zesty Celery Apple

              ½ cucumber

              2 granny smith apples

              2 stalks of celery

              4-6 handfuls of dark leafy greens (kale, spinach, collards, chard, etc.)

              ½” – 1” cut of raw ginger

              ½ lemon or lime, peeled

              2-3 dandelion leaves

              1-2 leaves of mustard greens (completely optional, very spicy!)

              Pineapple Apple Express

              2-3” of pineapple (cut off the bottom and top of pineapple first)

              2 granny smith apples

              4-6 handfuls of greens

              1 cucumber

              ½ broccoli stalk

              3 sprigs of mint

              small handful of cilantro or parsley

              Pretty in Hot Pink (not a green juice)

              ½ – 1 red beet (raw, not pickled)

              1 granny smith apple

              ½” – 1” raw ginger

              1 pear

              pinch of cayenne pepper (stir into finished juice)

              Buying a Juicer

              If you don’t already own a juicer and really want to try juicing, you can start with very little investment. As you begin researching juicers, you’ll see prices ranging from $40 – $400. There are two types of juicers available: centrifugal or masticating.

              Centrifugal Juicers: Cut and spin! Centrifugal juicers use blades to grate produce into tiny pieces which are then spun around at high speeds to extract the juice. The pulp is either ejected into a separate container or kept in the centrifuge. This type of juicer is more affordable, yay! However, it’s not great at juicing greens. You can run greens through these juicers, but you won’t get the full amount of juice from them. For that, you want a…

              Masticating Juicer: Crush and Mush! Masticating juicers use an auger (like a giant screw) to slowly crush and mush the juice from your produce. They work at a slow RPM, which helps preserve the most nutrients and enzymes. Masticating juicers will juice soft leafy greens and wheatgrass. They will also produce a higher yield of juice than centrifugal juicers. Cost? They are more expensive, but I think you do get what you pay for. Many of the masticating juicers will also make nut milks and frozen desserts. Some even make fresh pasta.

              Don’t assume you need to spend $400 to get a good juicer. If you’re new to juicing, not sure if it’s something you really want to commit to, or just need to save money, a sturdy centrifugal juicer is a great purchase! You’ll be able to make fresh juice, quickly. If your goal is to add more produce to your diet, this will help you achieve that goal. On the other hand, if you are looking to do some serious healing and replenishing or creating your own juice cleanse, the masticating juicer will give you more bang for your buck and last a lifetime.

              Juicing on a Budget

              Before we talk about saving on the cost of juicing, let’s back up a minute and rethink this. What if we didn’t think of juicing (or healthy eating in general) as cost? Maybe we can think of it as an investment? Eating more fruits and veggies helps prevent oxidative stress, aging, and disease. When you compare the cost of disease to the cost of produce, I know which one I’d rather pay for! That said, there are some easy ways to cut down on the cost of juicing.

              1. Buy locally. Check with local farmers to see if they will sell to you directly or when you can find them at farmers markets. I’ve found local (organic) produce for almost half the cost of the same exact produce (from the same farm) in the store.

              2. Shop seasonally. When a fruit or veggie is out of season, it will be more expensive. In season produce is always the most affordable. For example, fall is the season for broccoli, pears, pineapple, swiss chard, and ginger. Not sure what’s in season? Check out this site.

              3. Save your scraps. Broccoli stalks are usually discarded after the florets are cut off, but they make fantastic juice! Before you toss out any produce trimmings (asparagus ends, apple cores, carrot peels), save them in a baggie. When it comes time to make a juice, you can always pop in a few unloved veggies for extra nutrient boosts.

              4. Buy in bulk. Check with your grocery store about bulk discounts. Some juicing staples like apples can be bought in bulk and stored for a week or two.

              5. Grow it. Exercise your green thumb and plant a few veggies! I’ve been trying for 2 years now, and we’ve only managed to grow our own greens…but that’s one less thing to buy! Growing your own food is like growing money. Herbs like mint can be pricey to buy fresh, but they are so easy to grow at home.

              Tips for Juicing

              Personally, I found juicing a lot easier to learn than making a perfect smoothie. Juicing is pretty difficult to mess up. There are a few tips I’d like to pass along though…

              -Order matters. When juicing greens, add them a little at a time, spacing them out with a bit of apple or cucumber in between.

              -Ginger is an acquired taste. When you first begin juicing ginger, start gradually, adding only a sliver at a time. Ginger will also make little white dots in your juice. Totally normal.

              -Make a little extra. If you can make extra servings and store them properly, you’ll have any extra juice ready to go.

              -Clean up right away. Cleaning a freshly used juicer is always easier than cleaning a juicer that has been sitting for a few hours…or days. Not that I ever do that. :)

              Research your juicer. Juicers will vary in type (centrifugal vs. masticating), but they will also have other options to consider. I chose my juicer because it has a nifty little self-cleaning feature. After I’m done juicing, I run water through it and it’s almost totally clean. There’s a very enthusiastic guy on YouTube that reviews (and sells) every juicer known to man. His videos are very helpful in making a decision.

              I hope this helped you get an idea about juicing and what it can do for you! Any questions? Any juice recipes to share?
              Next week, we’re going to leave juices and smoothies behind and move on to the harder stuff…coffee! I’ve always wondered what the differences in coffee are and if it’s worth the higher price tag. Shade-grown, fair trade, organic, single origin…we’re going to look at America’s favorite bean.

                snapfish coupon code

                Order 99 prints for 1¢ each with this new Snapfish coupon code. After shipping and tax your total is $7.43 (around 7¢ a print)!

                To get this deal enter: SEPTPRINT99 at checkout after you have uploaded photos and added them to your cart.

                This is a great way to get all of those back to school and summer pictures printed!

                This offer doesn’t expire until 9/17.

                See more photo deals!

                  Printable Shopping List

                  Earth Fare Logo

                  Here are all of the Earth Fare Unadvertised deals starting 9/11. I found great deals on Applegate Lunchmeat, Seeds of Change items, personal care items, and more!

                  You can see the full ad here.

                  If you know of additional deals please leave them in a comment below.

                  Produce

                  • Bartlett Pears, $1.99 lb
                  • Organic Gala Apples, $2.49 lb
                  • Red Corn, $1 ea.
                  • Organic Cherry Tomatoes, Pint, $3.50 ea.
                  • Organic Cucumbers, $1.50 ea.
                  • Organic Grapes, $3.29 lb
                  • Organic Avocado, $2.50 ea.
                  • Organic Green Onions, 99¢ ea.
                  • Organic Broccoli, $2.99 lb
                  • Organic Red Plums, $2.29 lb
                  • Organic Peaches, $2.79 lb

                  Meat

                  • Royal Red Tail On Shrimp, $10.99 lb
                  • Tilipia, $8.99 lb
                  • Split Chicken Breast, $2.99 lb
                  • Coconut Shrimp, 5 ct., $4.50 ea.
                  • Applegate Lunchmeat, 4-7 oz, $5
                    Ends 9/17
                    Manufacturer Coupon -.75/1 AppleGate product printable
                    (makes it $4.25)

                  Fridge or Frozen

                  • Lifeway ProBugs Frozen Kefir, 10 ct., $2.75 (Discontinued)
                    Manufacturer Coupon -$1/2 Lifeway products, excl single 8 oz kefir printable
                    (makes it $2.25 ea.)
                  • Ian’s Gluten Free Waffles, 8 oz, $3.38
                    Store Coupon -.50/1 Ian’s product (Earth Fare coupon), tearpad
                    (makes it $2.88) Read More→
                    « Back to Most Recent